Szkoła językowa Lider - logo

Jedna marka,
wiele możliwości

Uczeń z charakterem

program rozwoju umiejętności szkolnych i mistrzostwa czytania dla uczniów z klas 5 i 6.

CZY TWOJE UCZY SIĘ JUŻ SAMODZIELNIE I LUBI CZYTAĆ KSIĄŻKI?

Piąta i szósta klasa szkoły podstawowej to bardzo intensywny czas. Przed dziećmi pierwszy ważny egzamin szóstoklasisty. To duże wzywanie, do którego warto dobrze się przygotować. A poza tym gimnazjum i dużo wyższe wyzwania, przed którymi stanie Twoje dziecko jest tuż, tuż… Dlatego ostatnie klasy szkoły podstawowej to doskonały czas na rozwinięcie biegłości czytania i wyrobienie nawyków sprawnego uczenia się. Dzieci, które potrafią biegle czytać, wiedzą jak korzystać z zasobów własnej pamięci dużo lepiej radzą sobie w szkole. Są pewniejsze siebie i mniej narażone na szkolny stres. Ale podczas kursu nauczymy Twoje dziecko czegoś więcej...

NAUCZMY TWOJE DZIECKO, JAK SIĘ UCZYĆ!

Twoje dziecko rozwinie swój potencjał dzięki pięciu filarom naszego kursu:

 • Biegłe czytanie to specjalnie skonstruowany trening prawidłowych nawyków czytelniczych. Regularne ćwiczenia pod okiem trenera sprawiają, że rośnie nie tylko sprawność czytania ale też dzieci więcej rozumieją i zapamiętują z czytanych treści.
 • Eksperymenty – to coś, czego Twoja latorośl nie doświadczy w szkole. Nasze zajęcia naukowe, znacznie wykraczają poza program. Zaawansowane eksperymenty naukowe, m.in. ekstrakcja DNA roślinnego, obserwacje mikroskopowe, srebrzenie szkła... budzą fascynację Dziecka.
 • Twórcza nauka, lepsza pamięć i koncentracja dzięki wytrenowaniu technik pamięciowych i nawyków dobrego uczenia się.
 • Pewne siebie dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę nauczymy Twoje dziecko współpracy i radzenia sobie z trudnościami.
 • Młodzi naukowcy na tropie to gra fabularna, która spaja wszystkie elementy kursu i sprawia, że czytanie i uczenie się technik pamięciowych staje się niezapomnianą przygodą, i zupełnie nie kojarzy się z nudnym ślęczeniem nad książkami. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.

NAUKA NIE MUSI BYĆ NUDNA!

Ostatnie klasy szkoły podstawowej to swoiste przygotowanie do gimnazjalnych wymagań. Ilość rzeczy do nauczenia stale rośnie. Opanowanie coraz większej ilości wiedzy bez znajomości Technik Pamięciowych czy Mindmappingu staje się po prostu bardzo trudna. 

Badania pokazują, że większość dzieci nie lubi się uczyć bo…nie potrafią tego robić. Metoda wkuwania „na blachę” trąci średniowieczem a dzisiejszy stan wiedzy o mózgu mówi nam jedno: aby dziecko uczyło się efektywnie a do tego z pasją i zaangażowaniem, trzeba zatrudnić do tego prawą półkulę mózgu.

JAK TO ZROBIĆ?

Mapy Myśli to technika, która znacznie usprawnia uczenie się dzieci. Notatki graficzne angażują prawą półkulę mózgu. Dziecko notuje, uczy się i równocześnie rozwija swoją twórczość, kreatywność i wyobraźnię. Umiejętność szybkiego sporządzania wartościowych notatek i wyłapywania najważniejszych informacji ma wpływ na koncentrację i wyniki w nauce Twojej pociechy.

Techniki pamięciowe pozwolą Twojemu dziecku na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów i doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści. Podczas kursu dzieci będą trenować zapamiętywanie wiedzy szkolnej pięcioma różnymi mnemotechnikami. Dzieci, które znają odpowiednie techniki, potrafią zapamiętać znacznie więcej informacji. To duże wsparcie dla młodego ucznia…

Formularze pracy to nasz system, który przygotuje Twojego przyszłego gimnazjalistę do egzaminu kończącego szkołę podstawową. Specjalnie przygotowane zestawy ćwiczeń zawierają wiadomości z programu 5. i 6. klasy. Dziecko uczy się tego, co aktualnie „przerabia” w szkole. Przygotowuje się do lekcji jednocześnie trenuje mapy myśli i techniki pamięciowe.

Zamiast mozolnego „wkuwania”, Twoje dziecko szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!

SPRAWNE CZYTANIE I PASJA DO KSIĄŻEK

Czytanie jest jednym z najlepszych ćwiczeń rozwijających umysł. Kiedy dziecko czyta książkę w jego mózgu pobudzonych jest miliony neuronów. Regularne czytanie książek rozwija wyobraźnię, pamięć, inteligencję. Wartość takiej stymulacji dla rozwoju zdolności dzieci jest przeogromna...

Dzieci, które dużo i sprawnie czytają, zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Czytanie rozwija myślenie. Oczytane dzieci dysponuj większą wiedzą i lepszą elokwencją, mają bogatsze słownictwo i piszą oryginalne wypracowania. Sprawnie czytający uczniowie zazwyczaj lepiej znają ortografię i mniej są narażeni na szkolny stres.

Telewizja czy gry komputerowe nie są w stanie tak rozwinąć mózgu dziecka jak czytanie.

Dlatego zachęcenie do czytania ma ogromne znaczenie. W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek. W czasie zajęć grupa dyskutuje o przeczytanych materiałach, dzieci rozmawiają też o samym czytaniu. Dzięki temu chętniej sięgają po książki i widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie. A to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację.

POMOCNA PEWNOŚĆ SIEBIE

Na zajęciach ważnym elementem są też gry i zabawy psychologiczne. Dzieci uczą się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach takich jak sprawdzian, ważna wypowiedź ustna, czy egzamin. Poznają proste techniki relaksacyjne. Uczą się jak poradzić sobie z porażką szkolną, lub konfliktami z rówieśnikami. Pomaga to nawiązywać głębsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy, oraz kształtuje postawę „poradzę sobie!”. Podczas dzieci odkrywają swoje mocne strony i talenty. Utwierdzają się w przekonaniu, że potrafią być samodzielne i radzić sobie z nowymi sytuacjami.

EKSPERYMENTARIUM I WIEDZA O ŚWIECIE WOKÓŁ NAS

Eksperymenty są bardzo ważną sferą nauki i pokazują jej praktyczną stronę. A Twoje dziecko, które już od kilku lat chodzi do szkoły najprawdopodobniej zobaczyło bardzo niewiele eksperymentów naukowych, albo nie zobaczyło ich wcale!

Podczas kursu pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata i pasję do nauki właśnie dzięki eksperymentowaniu i doświadczeniom naukowym. Młodzi naukowcy zaczynają dostrzegać głębszy sens uczenia się. Rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania a przede wszystkim zadawania pytań.

Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy nie tylko z książek, ale z całego otoczenia. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I, co najważniejsze, bardzo to polubi! Zaawansowane eksperymenty naukowe, m.in. ekstrakcja DNA roślinnego, obserwacje mikroskopowe, srebrzenie szkła... budzą fascynację Dziecka.

DODAWANIE FRAJDY

Jeśli Twoje dziecko będzie miało do wyboru: uczyć się matematyki albo zagrać w grę… powinno wybrać grę. Tak jesteśmy skonstruowani, to całkiem zdrowa reakcja. Gra sprawia frajdę, nauka (przynajmniej ta klasyczna) jest nudna. A jeśli gra będzie… uczyć matematyki? Wilk syty i owca cała. A jeśli dodatkowo będzie uczyć czytania i ortografii?

Cały program kursu ubrany jest w fabułę, która uatrakcyjnia zajęcia a trening wyzwala dużą dawkę zaangażowania.

„Młodzi naukowcy na tropie” to gra fabularna stworzona przy współpracy ze specjalistami od RPG. Łączy ona ze sobą wszystkie elementy kursu. Opiera się na systemie motywującym zwanym grywalizacją – to przenoszenie elementów znanych z gier by motywować do działań w prawdziwym życiu

Dzieci kochają taki sposób uczenia się, „magiczny krąg gry” sprzyja tworzeniu atmosfery akceptacji i twórczej pracy. 

Psychologowie pokazują również, że jeśli jesteśmy przekonani, że gramy w grę, wierzymy że więcej nam się uda. 

A to dokładnie chcemy osiągnąć.

NA ZAJĘCIACH RÓWNIEŻ BĘDĄ REGULARNIE ODBYWAĆ SIĘ ROZGRYWKI „GNIEWU SMOKA”.

„Gniew smoka” to gra planszowa, która uczy i bawi. Twoje dziecko rozpocznie kampanię przeciw smokom, podczas której rozpocznie naukę matematyki, hostorii i ortografii. Jego misją będzie zdobycie skarbów smoka. W tym celu będzie musiało prawidłowo odpowiadać na pytania z kart monet, które znajdzie w talii skarbów. Monety będą mu potrzebne, żeby zdobyć ekwipunek niezbędny do pokonania smoka. Wygrany pojedynek to łza smoka, bogactwo i sława! 
Dzięki tej grze Twoje dziecko nauczy się działać pod presją czasu, ponieważ ze smokiem musi wygrać zanim przesypie się ostatnie ziarnko czasu w klepsydrze.

DLACZEGO WARTO?

Twoje dziecko ma w sobie mnóstwo pasji i entuzjazmu – szkoła nie powinna tego tłamsić.

Każdy z trenerów Akademii Nauki przechodzi intensywne, półroczne szkolenie podczas którego uczy się, jak pomóc Twojemu dziecku w odkryciu jego wartości i zaangażowania.

Podczas 26 cotygodniowych spotkań (każde jest podzielone na dwa bloki po 60 minut) Twoje dziecko odkryje radość uczenia się i samodzielnego zdobywania wiedzy – tak potrzebną w starszych klasach.

To jednak nie wszystko. W ramach programu mamy też warsztaty dla rodziców (każdy trwa 2 godziny). Dowiesz się, jak najbardziej efektywnie stymulować rozwój Twojego dziecka w domu. Bo szkoła to tylko początek jego Wielkiej Drogi.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNĄ LEKCJĘ POKAZOWĄ

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

KORZYŚCI

 • Twoje dziecko polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić.
 • Pokażemy Twojemu dziecku szybkie i efektywne metody zapamiętywania nowych rzeczy.
 • Wykorzystujemy materiały z lekcji, dlatego Twoje dziecko będzie błyszczeć w szkole!
 • Twoje dziecko nie tylko nauczy się biegle czytać, ale czytanie stanie się jego pasją.
 • Program kursu przygotowuje Twoje dziecko do egzaminu szóstoklasisty, który otworzy mu drzwi do wymarzonego gimnazjum!
 • Dzięki grom i zabawom, dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.
 • Twoje dziecko zainteresuje się światem. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować.
 • Dzięki grywalizacji, będzie uczyć się skuteczniej, czerpiąc z tego frajdę!