Mistrzowie matematyki

Kurs rozwoju talentu matematycznego dla dzieci z kas 1 i 2

Naszym celem jest wykształcenie wyobraźni oraz intuicji matematycznej. Uczymy dzieci samodzielnie myśleć, rozwiązywać problemy oraz dostrzegać regularności. Poprzez ten kurs dzieci rozwijają zainteresowania matematyczne i odkrywają, że matematyką można się bawić. Wyzwala to dużo radości i podnosi wiarę w siebie.

Matematyka, to umiejętność rozwiązywania problemów. Jej wartość jest tak ogromna, że nazywana jest „królową nauk”.

W powszechnym mniemaniu uzdolnienia matematyczne są rzadkie. Przeczą temu wyniki badań zrealizowane w ramach programu „Dziecięca matematyka”. Wynika z nich, że więcej niż połowa dzieci przedszkolnych w Polsce charakteryzuje się zadziwiającą łatwością nabywania wiadomości i umiejętności matematycznych oraz matematycznym ukierunkowaniem umysłu. Jednak już po kilku miesiącach nauki szkolnej dzieci te przestają manifestować swoje uzdolnienia. Oznacza to, że talenty matematyczne dzieci nie są umiejętnie rozwijane.

Jednym z bardziej obiecujących sposobów uczenia dzieci opracowali Robert i Ellen Kaplanowie na Uniwersytecie Harvarda. Naukowcy ci uważają, że każde dziecko ma matematyczny talent i można go rozwinąć. Opracowali oni metodę rozwoju umiejętności matematycznych u dzieci. Ich metoda - Math Circle, którą stosujemy na naszych kursach daje wspaniałe wyniki. Dzięki niej dzieci odkrywają swoją wewnętrzną logikę i uczą się nieschematycznego myślenia. Dzieci nie tylko zaczynają biegle rachować, ale również poprzez rozwiązywanie problemów matematycznych i logicznych rozbudzają swoją intuicję matematyczną i umiejętność myślenia.

Sprawia to dzieciom dużo radości i podnosi wiarę w siebie. A co równie ważne, dzieci zaczynają lubić matematykę i doskonale radzą sobie w szkole!

Program kursu zawiera:

1. Jak wyglądałby świat bez matematyki
  2. Duże i ogromne ilości
  3. Dodawanie i odejmowanie dużych liczb na pomocach Marii Montessori
  4. Liczby ujemne
  5. Równania z jedną niewiadomą
  6. Równania z dwoma niewiadomymi
  7. Mnożenie dużych liczb
  8. Ułamki i liczby między liczbami
  9. System binarny
  10. Figury geometryczne
  11. Pola figur
  12. Wielościany
  13. Odczyt danych z wykresów
  14. Kombinatoryka
  15. Potęgi
  16. Twierdzenie Pitagorasa
  17. Działanie modulo – dzielenie i reszta z dzielenia
  18. Soroban – działania na japońskim liczydle

Ambitne zadania rozwiązujemy praktycznie oraz poprzez dobrą zabawę. Pokazujemy, że matematyka nie musi być nudna i trudna. Każde zajęcia rozpoczynamy zadaniem logicznym, aby już na początku pobudzić ciekawość matematyczną uczniów. Zapis i operacje matematyczne nie są celem, a tylko narzędziem w rozwiązaniu. Dzięki temu, że nie potrzebujemy formalnego zapisu matematycznego, potrafimy z dziećmi intuicyjnie przerobić zagadnienia, które w szkole pojawią się dużo później.

Dzieci angażują się w zajęcia, gdyż są one prowadzone w formie gry fabularnej. Mali uczniowie stają się detektywami, którzy rozwijają swoje umiejętności dedukcji. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody

Na zajęciach również będą regularnie odbywać się rozgrywki gry edukacyjnej "Gniew Smoka".

„Gniew smoka” to gra karciana, która uczy i bawi. Twoje dziecko rozpocznie kampanię przeciw smokom, podczas której będzie uczyć się matematyki. Misją dziecka będzie zdobycie skarbów smoka. W tym celu będzie ono musiało prawidłowo odpowiadać na pytania z kart monet, które znajdzie w talii skarbów. Monety będą mu potrzebne, żeby zdobyć ekwipunek niezbędny do pokonania smoka. Wygrany pojedynek to łza smoka, bogactwo i sława!

DLACZEGO WARTO?

Twoje dziecko ma w sobie mnóstwo pasji i entuzjazmu.

Każdy z trenerów Akademii Nauki przechodzi intensywne, półroczne szkolenie, podczas którego uczy się, jak pomóc Twojemu dziecku w odkryciu jego wartości i zaangażowania.

Podczas 30 cotygodniowych spotkań (każde jest podzielone na dwa bloki po 60 minut) Twoje dziecko odkryje swój matematyczny talent.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNĄ LEKCJĘ POKAZOWĄ!

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).