Szkoła językowa Lider - logo

Jedna marka,
wiele możliwości

Mądre dziecko

program rozwoju umiejętności szkolnych i biegłości czytania dla uczniów z klas 3 i 4

NOWE PRZEDMIOTY, NOWI NAUCZYCIELE I WIĘKSZE WYMAGANIA W SZKOLE…

Trzecia i czwarta klasa szkoły podstawowej to bardzo ważny okres w edukacji Twojego dziecka. Za chwilę pojawią się nowe przedmioty szkolne. Będą je prowadzić nieznani do tej pory nauczyciele, a każdy z nich postawi przed Twoim dzieckiem inne niż dotychczas wymagania. Ilość nauki i sprawdzianów znacznie się zwiększy. Nauczyciele w tym okresie zakładają pewną samodzielność dziecka w przyswajaniu wiedzy i zaczynają więcej wymagać. 

Umiejętność systematycznego powtarzania materiału staje się nieodzowna. Dzieci, które potrafią biegle czytać, wiedzą jak korzystać z zasobów własnej pamięci i potrafią dobrze się uczyć, dużo lepiej radzą sobie z nową rzeczywistością. Są pewniejsze siebie i mniej narażone na szkolny stres. 

Dlatego jest to doskonały czas na wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego uczenia się. Jak poradzi sobie Twoje dziecko?

NAUCZMY TWOJE DZIECKO JAK SIĘ UCZYĆ!

Twoje dziecko rozwinie swój potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu:

 • Rozwijanie sprawności czytania - specjalnie skonstruowany trening ze wskaźnikiem, rozwój sprawności myślenia i koncentracji sprawi, że dziecko podniesienie biegłość czytania.
 • Eksperymenty – to coś, czego Twoja latorośl nie doświadczy w szkole. Nasze zajęcia naukowe, znacznie wykraczają poza program. Eksperymenty wprowadzą Twoje dziecko w świat chemii, fizyki i przyrody. Będzie ono badać właściwości wody i powietrza, kwasów i zasad, zaobserwuje preparaty pod mikroskopem. A to wszystko tylko po to, by zainteresować Twoje dziecko nauką. To bardzo ważne na tym etapie edukacji.
 • Pewne siebie dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę nauczymy Twoje dziecko współpracy i radzenia sobie z trudnościami.
 • Galaktyczna przygoda to gra fabularna, która spaja wszystkie elementy kursu i sprawia, że czytanie i uczenie się technik pamięciowych staje się niezapomnianą przygodą, i zupełnie nie kojarzy się z nudnym ślęczeniem nad książkami. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.

NAUKA NIE MUSI BYĆ ŻMUDNA I NUDNA!

W kasach 1-3 nauki było bardzo niewiele, ale teraz z każdym rokiem ilość wymagań będzie systematycznie rosnąć. 
Opanowanie coraz większej ilości wiedzy bez znajomości Technik Pamięciowych czy Mindmappingu staje się po prostu bardzo trudne. Dlatego musimy nauczyć dzieci JAK SIĘUCZYĆ. 
Badania pokazują, że większość dzieci nie lubi się uczyć bo…nie potrafią tego robić. 
Metoda wkuwania „na blachę” trąci średniowieczem a dzisiejszy stan wiedzy o mózgu mówi nam jedno: aby dziecko uczyło się efektywnie a do tego z pasją i zaangażowaniem, trzeba zatrudnić do tego prawą, twórczą półkulę mózgu. 
Jak to zrobić?

PODCZAS KURSU TWOJE DZIECKO POZNA MIĘDZY INNYMI:

 • - Technikę robienia Map Myśli. Jest to sztuka nieliniowego robienia notatek opartych na skojarzeniach. Takie notatki są zapamiętywane dużo łatwiej, niż ciągły tekst (nawet taki poznaczony kolorowymi markerami), a wykonanie ich zajmuje niewiele czasu
 • - Techniki pamięciowe, które pozwolą Twojemu dziecku na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów i doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści. Badanie pokazują, że dziecko, które zna mnemotechniki potrafi zapamiętać nawet siedem razy więcej informacji niż dziecko, które tych technik nie zna. To duże wsparcie dla Twojego młodego ucznia…
 • - Dzieci ćwiczą na specjalnie przygotowanych formularzach pracy, które zawierają wiedzę szkolną. Łączymy treningi z przygotowywaniem się do lekcji. Zamiast mozolnego „wkuwania”, Twoje dziecko szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!

SPRAWNE CZYTANIE I PASJA DO KSIĄŻEK

Dzieci, które dużo i sprawnie czytają zwykle dobrze radzą sobie w szkole. Czytanie rozwija pamięć i myślenie u dziecka. Oczytane dziecko dysponuje większą wiedzą i lepszą elokwencją, ma bogatsze słownictwo i pisze oryginalniejsze wypracowania. Dzieci sprawnie czytające lepiej znają ortografię i mniej są narażone na szkolny stres. 

Dzięki specjalnie skonstruowanemu treningowi, Twoje dziecko rozwinie pamięć i koncentrację. Poszerzy swoje pole widzenia i wygimnastykuje oczy. A to wszystko sprawi, że czytanie stanie się łatwiejsze, i bardziej efektywne. 

Kiedy dziecko czyta książkę, w jego umyśle rodzą się obrazy. Czytanie pobudza miliony neuronów w jego mózgu, stymuluje ich rozwój. Rozwija się wyobraźnia, pamięć i umiejętność myślenia. Telewizja czy gry komputerowe nie są w stanie tak rozwinąć mózgu dziecka jak czytanie. 

Dlatego zachęcenie do czytania ma ogromne znaczenie. W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek. W czasie zajęć grupa dyskutuje o przeczytanych materiałach, dzieci rozmawiają też o samym czytaniu. Dzięki temu chętniej sięgają po książki i widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie. A to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację. Dziecko, które odnosi sukcesy w czytaniu, mniej stresuje się szkołą.

EKSPERYMENTARIUM I WIEDZA O ŚWIECIE WOKÓŁ NAS

Dzieci uwielbiają eksperymentować! 
Twoje dziecko już trzy lata chodzi do szkoły. Najprawdopodobniej przez ten czas zobaczyło bardzo niewiele eksperymentów naukowych, albo nie zobaczyło ich wcale! A eksperymenty są bardzo ważną sferą nauki i pokazują jej praktyczną stronę. Podczas kursu pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata i pasję do nauki. Dzięki eksperymentom naukowym zaczynają dostrzegać one głębszy sens uczenia się. 
Rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania a przede wszystkim zadawania pytań. 
Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy nie tylko z książek, ale z całego otoczenia. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I, co najważniejsze, bardzo to polubi!

POMOCNA PEWNOŚĆ SIEBIE

Już niedługo środowisko Twojego dziecka bardzo się zmieni. Pojawią się nowi nauczyciele i nowe wymagania. Wiąże się to z wieloma nieznanymi sytuacjami i emocjami. A każde dziecko chce być pewne siebie! 
„Odważni jak lwy” to sprawdzona metoda, dzięki której Twoje dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony! Wiedza ta pomożemy mu wkroczyć w nowy etap w jego życiu. Gry i zabawy uczą dziecko, jak radzić sobie z niechcianymi emocjami. Odgrywane dramy rozwijają m.in. jego empatię i uczą nawiązywania dobrych relacji z innymi dziećmi. Uczymy dzieci wiary w to, że sobie poradzą! A proponowane przez nas działania twórcze ujawniają i rozwijają ich talenty. Dzięki temu są pewne siebie, bardziej otwarte i z łatwością nawiązują nowe znajomości, co przecież tak ważne jest przy rozwijaniu szkolnej “kariery towarzyskiej”.

DODAWANIE FRAJDY

Jeśli Twoje dziecko będzie miało do wyboru: uczyć się matematyki albo zagrać w grę… powinno wybrać grę. Tak jesteśmy skonstruowani, to całkiem zdrowa reakcja. Gra sprawia frajdę, nauka (przynajmniej ta klasyczna) jest nudna. A jeśli gra będzie… uczyć matematyki? Wilk syty i owca cała. A jeśli dodatkowo będzie uczyć czytania i ortografii? 

„Galaktyczna przygoda” to gra fabularna, która łączy ze sobą wszystkie elementy kursu. Opiera się na systemie motywującym zwanym grywalizacją – to przenoszenie elementów znanych z gier by motywować zmiany zachowań w prawdziwym życiu. Albo inaczej: to dodawanie frajdy do rzeczy, które frajdy nie sprawiały. 

„Galaktyczna przygoda” pozwala dziecku wcielić się w rolę galaktycznego podróżnika. Zaczyna jako padawan – uczeń Jedi, by potem, zdobywając wiedzę i galaktyczne kredyty wziąć razem z drużyną udział w międzygwiezdnej wyprawie. 
Dzieci kochają taki sposób uczenia się, „magiczny krąg gry” sprzyja tworzeniu atmosfery akceptacji i twórczej pracy. 

Psychologowie pokazują również, że jeśli jesteśmy przekonani, że gramy w grę, wierzymy że więcej nam się uda. 

A to dokładnie chcemy osiągnąć.

NA ZAJĘCIACH RÓWNIEŻ BĘDĄ REGULARNIE ODBYWAĆ SIĘ ROZGRYWKI „GNIEWU SMOKA”.

„Gniew smoka” to gra planszowa, która uczy i bawi. Twoje dziecko rozpocznie kampanię przeciw smokom, podczas której rozpocznie naukę matematyki, hostorii i ortografii. Jego misją będzie zdobycie skarbów smoka. W tym celu będzie musiało prawidłowo odpowiadać na pytania z kart monet, które znajdzie w talii skarbów. Monety będą mu potrzebne, żeby zdobyć ekwipunek niezbędny do pokonania smoka. Wygrany pojedynek to łza smoka, bogactwo i sława! 
Dzięki tej grze Twoje dziecko nauczy się działać pod presją czasu, ponieważ ze smokiem musi wygrać zanim przesypie się ostatnie ziarnko czasu w klepsydrze.

DLACZEGO WARTO?

Twoje dziecko ma w sobie mnóstwo pasji i entuzjazmu – szkoła nie powinna tego tłamsić. 

Każdy z trenerów Akademii Nauki przechodzi intensywne, półroczne szkolenie podczas którego uczy się, jak pomóc Twojemu dziecku w odkryciu jego wartości i zaangażowania. 

Podczas 26 cotygodniowych spotkań (każde jest podzielone na dwa bloki po 60 minut) Twoje dziecko odkryje radość uczenia się i samodzielnego zdobywania wiedzy – tak potrzebną w starszych klasach. 

To jednak nie wszystko. W ramach programu mamy też warsztaty dla rodziców (każdy trwa 2 godziny). Dowiesz się, jak najbardziej efektywnie stymulować rozwój Twojego dziecka w domu. Bo szkoła to tylko początek jego Wielkiej Drogi.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNĄ LEKCJĘ POKAZOWĄ

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

KORZYŚCI

 • Twoje dziecko polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić.
 • Pokażemy Twojemu dziecku szybkie i efektywne metody zapamiętywania nowych rzeczy.
 • Wykorzystujemy materiały z lekcji, dlatego Twoje dziecko będzie błyszczeć w szkole!
 • Twoje dziecko nauczy się czytać metodą, która jest ciekawa i angażująca, dzięki czemu czytanie stanie się jego pasją.
 • Program kursu jest tak przygotowany, że rozpoczęcie nowego etapu w szkole będzie dla Twojego dziecka przygodą, a nie stresującym przeżyciem!
 • Dzięki grom i zabawom, dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.
 • Twoje dziecko zainteresuje się światem. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować.
 • Dzięki grywalizacji będzie uczyć się skuteczniej, czerpiąc z tego frajdę!