Dzieci szkolne

I i II klasa

I i II klasa szkoły podstawowej to kluczowy okres w edukacji Twojego dziecka - nowi nauczyciele, nieznane dotąd obowiązki, różne przedmioty szkolne i koledzy. To, jak dziecko zaaklimatyzuje się w szkole, na długie lata będzie determinować jego stosunek do nauki.
Najbardziej komfortowo w szkole czują się te dzieci, które potrafią czytać, liczyć, znają litery, mają dobrą pamięć i potrafią skoncentrować się na zadaniu. Odbierane są jako zdolne, inteligentne, błyskotliwe.
Dlatego początkowe klasy szkoły podstawowej to doskonały czas na kształtowanie nawyków dobrego i sprawnego uczenia się!

III i IV klasa

III i IV klasa szkoły podstawowej to bardzo ważny okres w edukacji dziecka. Za chwilę pojawią się nowe przedmioty szkolne prowadzące przez nieznanych do tej pory nauczycieli, a każdy z nich postawi przed Twoją pociechą inne niż dotychczas wymagania. Znacznie zwiększy się ilość nauki i sprawdzianów. Nauczyciele w tym okresie zakładają pewną samodzielność dziecka w przyswajaniu wiedzy i stawiają większe wymagania.

V i IV klasa

V i VI klasa szkoły podstawowej to dość intensywny czas.
Przed dzieckiem pierwszy ważny egzamin szóstoklasisty. To duże wzywanie, do którego warto dobrze się przygotować.
Dlatego ostatnie klasy szkoły podstawowej to dobry czas na rozwinięcie biegłości czytania i wyrobienie nawyków sprawnego uczenia się. Dzieci, które biegle czytają wiedzą jak korzystać z zasobów własnej pamięci i dużo lepiej radzą sobie w szkole. Są znacznie pewniejsze siebie i mniej narażone na szkolny stres.

Twoje dziecko rozwinie swój potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu

Nauka i rozwijanie sprawności czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego - zabawa w czytanie to coś, czego dziecko nie doświadczy w szkole. Teksty czytane poparte eksperymentami naukowymi, zabawy i gry słowami sprawią, że nauka czytania stanie się fascynująca. Specjalnie skonstruowane treningi ze wskaźnikiem spowodują podniesienie sprawności czytania Twojego Dziecka.

Eksperymenty

Eksperymenty wykraczające poza program szkoły podstawowe wprowadzą dziecko w świat chemii, geografii, fizyki i przyrody. Młodzi odkrywcy będą badać właściwości wody i powietrza, obserwować preparaty pod mikroskopem, odkryją kwasy i zasady. A to wszystko tylko po to, by zaszczepic pasję w Twoim dziecku do nauki. To bardzo ważne na tym etapie edukacji.

Pewność siebie

Pewne siebie dziecko jest znacznie bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Poprzez gry, dramy i zabawę nauczymy Twoje dziecko współpracy, mądrej rywalizacji i radzenia sobie z trudnościami.

Kosmiczna przygoda

Kosmiczna przygoda to gra fabularna, która spaja wszystkie składowe elementy kursu i sprawia, że czytanie i uczenie się technik pamięciowych staje się wspaniałą przygodą, zupełnie niekojarzącą się z nudnym ślęczeniem nad książkami. Na każdych zajęciach dzieci mają do przejścia misję, w trakcie której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody. Nasi kursanci dzięki temu rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.

„Gniew Smoka”

„Gniew smoka” to gra planszowa, która uczy i bawi. Twoje dziecko rozpocznie kampanię przeciw smokom, podczas której utrwalać będzie wiedzę z zakresu historii, matematyki i ortografii. Jego misją będzie zdobycie skarbów smoka, aby to osiągnąć będzie musiało prawidłowo odpowiadać na pytania z kart monet, które znajdzie w talii skarbów. Dzięki tej grze dziecko nauczy się działać pod presją czasu, ponieważ ze smokiem musi sie zmierzyć zanim przesypie się ostatnie ziarnko czasu w klepsydrze.

Nauczmy Twoje dziecko jak się uczyć!

Badania pokazują, że większość dzieci nie lubi się uczyć bo… nie potrafią tego robić.
Metoda wkuwania „na blachę” trąci średniowieczem, natomiast dzisiejszy stan wiedzy o mózgu mówi nam jedno: aby dziecko uczyło się efektywnie z pasją i zaangażowaniem, trzeba zaangażować do tego prawą półkulę mózgu. Warto zacząć uczyć tego od najmłodszych lat i od początku wyrabiać dobre nawyki w uczeniu się. Pomocne są tutaj techniki pamięciowe, które pozwalają na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów i doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści.
Zamiast mozolnego „wkuwania”, Twój mały uczeń szybko opanuje zadany do nauczenia na pamięć wiersz, wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!

Korzyści z kursu w Akademii Nauki:

• Twoje dziecko polubi się uczyć, bo wskażemy mu, jak to robić.
  • Pokażemy dziecku szybkie i efektywne metody zapamiętywania wielu nowych rzeczy.
  • Wykorzystujemy materiały z lekcji, dlatego Twoje dziecko będzie błyszczeć w szkole!
  • Twoje dziecko nauczy się czytać metodą, która jest ciekawa i angażująca, przez co czytanie stanie się jego pasją.
  • Program kursu jest tak przygotowany, że nauka w szkole będzie dla Twojego dziecka przygodą, a nie stresującym przeżyciem!
  • Dzięki grom i zabawom dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.
  • Twoje dziecko zainteresuje się światem - dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować.
  • Dzięki grywalizacji będzie uczyć się skuteczniej, czerpiąc z tego frajdę!

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy.
Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).